Bezpieczne pożyczki lepiej spłacać w ratach?

Bezpieczne pożyczki

Polacy wciąż z rezerwą podchodzą do pożyczek pozabankowych – figurują one w naszych głowach jako drogie produkty finansowe, których podjęcie wiąże się z dużą dozą ryzyka. Obawiamy się drobnych druczków, haczyków i gwiazdek w umowach, jednak czy słusznie?

Pożyczka online staje się coraz częściej wybieranym produktem finansowym wśród Polaków. Przekonuje nas przede wszystkim łatwy i szybki dostęp do pieniędzy – wnioskować możemy o każdej porze za pomocą komputera bądź urządzenia mobilnego. Na rosnącą popularność ma wpływ także internet, a w szczególności portale, na których klienci wymieniają się opiniami o usługach danej firmy. Jeśli firma pożyczkowa cieszy się uznaniem wśród internautów to z pewnością jest godna zaufania, działa rzetelnie oraz uczciwie. Przed podjęciem pożyczki warto zatem zawsze sprawdzić najpierw opinie o danej firmie, by mieć pewność, że nie czekają nas żadne przykre niespodzianki.

Zobowiązanie w instytucji pozabankowej kojarzy nam się jednak z szybką pożyczką w niewielkiej kwocie, którą spłacamy za jednym zamachem po upływie miesiąca. Według powszechnej opinii tylko banki udzielają zobowiązań o wydłużonym okresie kredytowania, jak np. pożyczki ratalne. Do tej pory to właśnie wyłącznie do banków zgłaszały się osoby, potrzebujące pożyczyć sporą ilość gotówki do spłaty w comiesięcznych ratach. Polacy jednak powoli przekonują się, że firmy pozabankowe również oferują takie produkty – często na bardzo dogodnych warunkach. Którą formę pożyczki zatem wybrać, jeśli potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki?

Pożyczka na miesiąc – czy to się opłaca?

Spłata pożyczki za jednym zamachem niesie ze sobą tylko jeden znaczący plus – po upływie ustalonego terminu zobowiązanie mamy szybko „z głowy”. To rozwiązanie jest jednak dobre wyłącznie w przypadku mniejszych kwot, których spłata nie uszczupli zanadto stanu naszego portfela. Jeśli pożyczamy powyżej tysiąca złotych to ciężko będzie nam oddać taką kwotę bez znacznych dziur w budżecie. W obliczu tej sytuacji możemy zostać zmuszeni do podjęcia kolejnego zobowiązania, które ma posłużyć do spłaty poprzedniego. W taki sposób rodzi się spirala zadłużenia, której nie sposób powstrzymać – dlatego w przypadku pożyczania większych kwot warto rozważyć rozłożenie zobowiązania na drobne raty.

Lepiej pożyczki na raty?

Jeśli potrzebujemy większego zastrzyku gotówki to rozsądnym rozwiązaniem będzie rozłożenie zobowiązania na wygodne raty – oszczędzi nam to spłacania sporej kwoty za jednym zamachem. Comiesięczne uiszczanie niewielkich rat to doskonałe wyjście dla każdego, kto potrzebuje większej kwoty na remont, naprawę samochodu bądź zakup sprzętu RTV/AGD. Nie tylko pozwoli nam na wymarzony zakup, lecz także sprawi, że jego spłata odbędzie się niemal niezauważalnie.

HomeKredyt umożliwia nam podjęcie bezpiecznej pożyczki ratalnej w wysokości nawet 10 000 zł maksymalnie na 3 lata. Tak długi okres kredytowania pozwala nam na uzyskanie niewielkich rat, które nie nadwyrężą naszego budżetu. Dodatkowo możemy sami dobrać sobie kwotę finansowania oraz okres, na jaki chcemy je podjąć – ta możliwość personalizacji produktu finansowego pozwala nam bezbłędnie dopasować go do naszej sytuacji finansowej.